Inedit si Unic, Autentic si Spectaculos – Mineral Expo Botosani

Mineral Expo, in colaborare cu Muzeul Judetean Botosani, prezinta a VII-a editie a singurei expozitii cu vanzare de bijuterii si minerale care uimeste prin stralucire.

Deschis timp de trei zile, intre 27 si 29 mai, in intervalul orar 10.00-19.00, evenimentul este impartit in doua sectiuni:

Expunerea unor inedite si unice esantioane de minerale – geode de ametist, citrin si flori de mina din bazinul minier Maramures. Esantioanele fac parte din colectii geologice personale ale celor care expun si sunt destinate schimbului sau achizitionarii de catre pasionati;

Prezentarea unor autentice si spectaculoase bijuterii din pietre pretioase si semipretioase – coliere din tanzanit, beril, rubin in forma de briolete, bratari din toate nuatele de safir, citrin imperial si smarald.

Pe parcursul desfasurarii evenimentului, expozantii vor consilia vizitatorii cu privire la energia, structura si vibratiile cristalelor, despre modul in care acestea protejeaza, armonizeaza si vindeca chakrele si aura. Astfel, Mineral Expo Botosani devine o ocazie perfecta pentru energizare gratuita in preajma cristalelor.

Mineral Expo Botosani: 27-29 mai 2016, orele 10.00-19.00, la  Muzeul Judetean Botosani.

Pret bilet intrare: 2 lei