Taxele de vizitare ale instituţiei noastre se modifică

Dragi vizitatori
În conformitate cu Hotărârea nr. 175/21.12.2016 privind aprobarea taxelor locale datorate de persoane fizice şi juridice bugetului propriu judeţean pe anul 2017, emisă de Consiliul Judeţean Botoşani, taxele de vizitare ale instituţiei noastre se modifică după cum urmează:
Muzeul Judeţean Botoşani şi Muzeul de Ştiinţele Naturii Dorohoi: adulţi-6 lei; preşcolari, elevi, studenţi, persionari, adulţi cu handicap, grupuri organizate (minim 10 persoane): 3 lei
La Muzeul de Etnografie Botoşani, Muzeul de Arheologie Săveni, Muzeul Memorial “George Enescu” Dorohoi, Casa Memorială “George Enescu”Liveni, Casa Memorială “Nicoale Iorga” Botoşani, Galeriile de Artă “Ştefan Luchian” Botoşani se păstrează tarifele anterioare, respectiv adulţi: 4 lei; preşcolari, elevi, studenţi, persionari, adulţi cu handicap, grupuri organizate (minim 10 persoane): 2 lei.
Vă aşteptăm cu drag să ne vizitaţi şi în anul 2017.

afis-modificare-taxe

Detalii aici.